Dodany: 2011-12-29 12:13:03

 

Predyspozycje w zawodzie weterynarzaOd wieków, nawet tysiącleci, zwierzęta towarzyszą człowiekowi. Czy to jako przyjaciele, czy pomocnicy, niemal zawsze obecne były w jego życiu i działalności. Nic więc dziwnego, że potrzebne być zaczęły osoby takie jak weterynarz opole, które mogłyby fachowo pomóc tym stworzeniom w chwilach niedomagania.

 

Ludzie tacy jak weterynarz opole istnieli od dawna, jednak dopiero stosunkowo niedługi czas temu, uznawani są za zawód poważany. Do tej pory krążyło mniemanie, że uzyskanie kompetencji i wiedzy do jego wykonywania, to żadna sztuka.

 

A jest to w rzeczywistości ciężki i długotrwały proces, bardzo podobny w swym charakterze do tego, jaki przechodzą lekarze zajmujący się zawodowo ludźmi. Tutaj jednak wystarczy dyplom lekarza weterynarii jednej z licznych szkół wyższych, poparty praktyką w gabinetach, nie jest potrzebny już staż i specjalizacja. Choć niejeden weterynarz opole kształci się dalej, chcąc stale podnosić swoje kwalifikacje. Samo ukończenie studiów nie jest łatwe – wymaga bowiem ciężkiej pracy oraz długich godzin nauki z opasłych tomów anatomii czy biochemii organizmów żywych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Predyspozycje w zawodzie weterynarza
Nick: