Dodany: 2011-06-09 13:10:57

Jak opiekować się królikiemDuże oczy, cudowny wzrok, słodki pyszczek, niesamowicie gładka i miękka sierść, tak w skrócie można opisać królika. Któż by nie chciał mieć takiego delikatnego pupila?! To przeurocze zwierzę najbardziej lubiane jest przez małe dzieci ponieważ jest miękkie w dotyku, nie gryzie, nie drapie i można je głaskać godzinami.

 

Jak każde stworzenie, tak i królik powinien mieć swój własny kąt. Dlatego jak radzi nam weterynarz gdańsk, bardzo starannie powinniśmy mu dobrać klatkę, by miała odpowiednie rozmiary i była ustawiona w miejscu, w którym nic nie będzie mu przeszkadzało. Z boku klatki musimy umieścić poidełko do wody oraz miseczkę do jedzenia tak, by zwierzak mógł spokojnie sięgnąć do pokarmu. Według kogoś takiego jak weterynarz gdańsk, to oprócz specjalnego pożywienia, które można kupić w sklepie zoologicznym warto wrzucić królikowi do klatki marchewkę lub inne twarde warzywa dzięki którym ściera zęby.

 

Zabawa z królikiem to czysta przyjemność, można go tulić, szczotkować, wypuszczać z klatki by pobiegał po domu. Najlepiej by spędzał poza klatką ok. 4 godzin dziennie. Weterynarz gdańsk ostrzega, że królika nie wolno kąpać, gdyż to zwierzątko samo dba o swoją higienę. Obcowanie z tym puchatym zwierzakiem sprawia wiele radości i uśmiechu na co dzień..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak opiekować się królikiem
Nick: