Dodany: 2011-06-09 13:31:47

Jak żywić papugęPapuga, to jeden z najbardziej popularnych ptaków, które decydujemy się hodować w domu. Chyba bardziej popularne są tylko gołębie, ale nie wiem czy można je podciągnąć pod kategorię zwierząt domowych:P.

 

Posiadanie papugi, to jak twierdzi weterynarz gdańsk, nie zwykle ciężkie zadanie. Chodzi tutaj o coś takiego, że papugi wymagają poświęcenia olbrzymiej uwagi i ciągłej pielęgnacji. Poza tym posiadając papużkę, musimy zapewnić jej dostęp do odpowiedniego pokarmu, który będzie konsumowała ze smakiem. Bardzo fajną rzeczą są różnego rodzaju karmy dla papug, które możemy kupić w każdym sklepie zoologicznym.

 

Jak twierdzi weterynarz gdańsk, to tego typu karmy są super pomysłem, tylko musimy wybrać odpowiednią, taką, która dostarczy naszemu ptaszkowi wszystkich potrzebnych wartości odżywczych. Weterynarz gdańsk uważa również, że poza posiłkiem (sucha karma) musimy dostarczyć papudze jakieś odpowiednie płyny. To znaczy mam na myśli coś takiego jak jakieś soki, czy w najgorszym wypadku zwykłą wodę pitną. Soki powinny być przygotowywane przez nas samych, a jakie sok jest najlepszy to dowiedzieć się możemy u kogoś takiego jak weterynarz gdańsk..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak żywić papugę
Nick: