Dodany: 2011-12-29 12:43:28

 

Jak dbać o sierść psa Jeśli trzymamy w domu psa wiadomym jest, że gubił on będzie sierść. Podobnie jak ludzie, tak i zwierzęta wymieniają stopniowo swoją pokrywę włosową. Nie tylko my powinniśmy dbać o swoje włosy, ale również naszemu pupilowi zapewnić optymalną troskę o jego futro. Weterynarz opole na pewno chętnie podpowie jak to robić najlepiej.

 

Pamiętajmy, aby weterynarz opole był naszym najważniejszym konsultantem, nie zawsze bowiem informacje wyczytane w książkach czy znalezione w Internecie są prawdziwe. Nie ulega jednak wątpliwości, że sposób pielęgnacji sierści psa, różnicował się będzie w zależności od rasy, a więc i jej długości czy rodzaju.

 

Rasy długowłose wymagają znacznie częstszego czesania innymi rodzajami zgrzebeł i szczotek, niż te o sierści krótkiej i przylegającej do skóry. Niektóre ponadto dodatkowo wymagają strzyżenia, i to w charakterystyczny sposób właściwy dla konkretnej rasy. Zawsze powinniśmy się skontaktować ze specjalistą takim jak weterynarz opole, jeśli pies zaczyna nagle, bez powodu gubić większe ilości sierści. Może być to oznaka choroby..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak dbać o sierść psa
Nick: