Dodany: 2011-12-29 12:15:44

 

Szkoły weterynaryjne w PolsceNa świecie istnieje wiele zawodów a każdy z nich wymaga innych kompetencji i predyspozycji, które zdobyć można kształcąc się w odpowiednich szkołach. By móc podjąć pracę jako weterynarz opole, niezbędne jest na ukończenie studiów wyższych.

 

W Polsce istnieje jednak tylko pięć miejsc, gdzie uzyskać można dyplom uprawniający do wykonywania zawodu, takiego jak weterynarz opole. Są to Wydziały Medycyny Weterynaryjnej następujących uczelni: Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Szkoła Głowna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (ale dopiero od 2011 roku).

 

Każdy weterynarz opole musiał na jednym z nich przejść długą i trudną drogę przez jedenaście semestrów jednolitych studiów, by uzyskać dyplom lekarski (uznawany za równoważny z magisterskim). Większość z wymienionych placówek prowadzi także kursy specjalizacyjne, dla praktykujących już w tym zawodzie osób o raz organizuje egzaminy w zakresie kilku określonych, węższych dziedzin..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Szkoły weterynaryjne w Polsce
Nick: