Dodany: 2011-12-29 12:28:53

 

Karmienie kotaCzłowiek udomawiając zwierzęta wziął na siebie częściową odpowiedzialność także za dostarczenie im pożywienia. Nie mogą one bowiem w ludzkich siedzibach zdobwać go tak skutecznie jak w naturze. Dlatego też weterynarz opole, będący w końcu ekspertem sprawach dotyczących naszych pupili, powinien być dla nas doradcą w kwestii ich karmienia.

 

Właściwe żywienie kota nie jest rzeczą łatwą i każdy weterynarz opole powie to właścicielom małego futrzaka. Po pierwsze zwierzę to jest mięsożerne i w przeciwieństwie do na przykład psów, nie trawi w ogóle pożywienia pochodzenia roślinnego. Dlatego też powinniśmy zwracać baczną uwagę na skład wszystkich podawanych mu gotowych karm – by zawierały jak najmniej „zapychaczy” zbożowych oraz konserwantów.

 

Najlepszym wyjściem byłoby samodzielne przygotowywanie posiłków, ale jest to niezwykle czasochłonne i nie każdy chce swoje wolne godziny poświęcać na pichcenie dla kota. Pamiętajmy jednak, że są karmy, bardzo dobrej jakości o dostosowanych idealnie proporcjach właściwych składników – wystarczy poradzić się specjalisty, takiego jak weterynarz opole, by dowiedzieć się o nich więcej..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Karmienie kota
Nick: