Dodany: 2011-12-29 12:47:29

 

Karmienie psaJak wiadomo powszechnie każdy organizm żywy skądś musi czerpać energię do funkcjonowania i działania. Człowiek przejmując rolę pana i przywódcy stada podjął się wraz z opieką nad zwierzęciem, także obowiązku zapewnienia mu pożywienia. Każdy gatunek pod względem wymagań żywieniowych jest trochę inny i weterynarz opole doskonale o tym wie, oraz stara się przekazać tę wiedzę klientom.

 

Weterynarz opole jako ekspert, najlepiej wyjaśni nam czym najlepiej karmić naszego psa i w jaki sposób. Używając gotowych karm zawsze zwracajmy uwagę na ich skład – najlepiej żeby zwierały jak najmniej sztucznych dodatków i konserwantów a jak najwięcej mięsa dobrej jakości (czy to w przypadku suchych czy mokrych pokarmów).

 

Pies stale także powinien mieć dostęp do świeżej wody. Zapotrzebowanie energetyczne, a więc kaloryczność karmy, różnicować należy ze względu na rasę i aktywność zwierzęcia. Nie zawsze też „ludzkie” jedzenie służy naszemu pupilowi. O tym czego należy się wystrzegać z pewnością opowie nam weterynarz opole, jeśli tylko go zapytamy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Karmienie psa
Nick: