Dodany: 2011-12-29 12:34:11

 

Jak zadbać o uszy, oczy i pazury psaPrzyjmując pod nasz dach zwierzę, powinniśmy zawsze być przygotowani na jego przybycie nie tylko pod względem materialnym (miska, legowisko, karma, akcesoria, zabawki). Posiadać również należy, jaką opiekę trzeba mu zapewnić. Jeśli mamy co do tego wątpliwości, warto poradzić się specjalisty, takiego jak weterynarz opole.

 

Weterynarz opole przy okazji profilaktycznej wizyty (szczepienia, zwalczanie ewentualnych pasożytów), z pewnością opowie nam, jak dbać o naszego pupila. W przypadku psa bardzo ważne są uszy. Niektóre szczególnie wrażliwe rasy, podatne są bowiem na wszelkiego rodzaju infekcje bakteryjne i wirusowe, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy to podczas spacerów nie trudno o wyziębienie czy zawianie.

 

Każdy symptom zdradzający możliwość bolesności, powinien skłonić nas do udania się do gabinetu, w którym urzęduje weterynarz opole. Także ropiejące oczy są oznaką choroby i jak najprędzej trzeba poradzić się w tej sprawie lekarza. Nieliczne rasy, zwłaszcza te myśliwskie, jeśli nie pracują z godnie ze swoim przeznaczeniem, wymagają spiłowywania pazurów co jakiś czas..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak zadbać o uszy, oczy i pazury psa
Nick: