Dodany: 2011-12-29 12:50:24

 

Opieka nad ptakamiPostępująca chęć wyróżnienia się z tłumu, przywodzi niekiedy ludzi nie tylko do oryginalnego stroju czy fryzury, ale również niepospolitego zwierzęcia. Coraz bardziej popularne stają się na przykład ptaki, zwłaszcza te egzotyczne, o niezwykłym ubarwieniu czy zdolnościach.

 

Dlatego też weterynarz opole musi cały czas się dokształcać, nie mogąc poprzestać na wiedzy z zakresu opieki nad psami, kotami, chomikami czy świnkami morskimi.

 

Weterynarz opole, jako ekspert od zwierząt, także ptakami musi umieć się zająć. Jest oto o tyle trudne, że ich fizjologia jest nieco inna niż ssaków. Także opieka w domu, nad tym rodzajem, zwierzątek jest trudniejsza. Większość gatunków dostępnych w sprzedaży w Polsce jest dość delikatna i wrażliwa na wszelkie zmiany środowiskowe – niektóre gatunki zabić może nawet, stres związany innym właścicielem czy miejscem pobytu. Ponadto dbałość o dzioby, pazury, pióra, odpowiedni pokarm oraz zakwaterowanie, pochłania więcej czasu i pieniędzy niż „zwykłe” zwierzątko. Także nie każdy weterynarz opole będzie wiedział jak zająć się naszym ptakiem fachowo, bo kończył inną specjalizację..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Opieka nad ptakami
Nick: