Dodany: 2011-06-09 13:08:39

Jak żywić kotaPierwsze skojarzenie jakie przychodzi nam do głowy myśląc o kocie to mleko...dlaczego? Pewnie dlatego, że każdy ssak będąc małym żywi się mlekiem matki. Czy tak samo jest gdy dorośnie? Różnie to bywa.

 

Mleko podaje się najczęściej małym kociakom i karmiącym kotkom jednak jak twierdzi weterynarz gdańsk to niektóre z dorosłych kotów cierpią po mleku na biegunkę. Czworonogi potrzebują dużo białka, węglowodanów i minerałów. Jak twierdz weterynarz gdańsk to    najważniejsze jest główne danie, które powinno być mięsne, ponieważ koty są mięsożerne. Nie bez powodu polują więc na myszy, szczury a nawet ptaki. By dbać o jego dobry nastrój powinniśmy codziennie dawać mu porcję surowego, świeżego, chudego mięsa. Może być to cielęcina, baranina, wołowina, drób oraz mięso z królika.

 

Drugi z ulubionych przysmaków kota to ryby. Nie można ich jednak podawać w tak dużych ilościach jak mięsa ponieważ źle działają na przewody moczowe i tworzą kamień w pęcherzu. Mruczkom należy podawać na zmianę karmę suchą i mokrą by nie przyzwyczaił się do jednego rodzaju jedzenia. Warto wspomnieć też o tym, że kociaki chętnie jedzą trawę ponieważ reguluje ich trawienie. O tym jaką karmę i jakie dania najlepiej dobrać dla kota dowiemy się oczywiście u kogoś takiego jak weterynarz gdańsk.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak żywić kota
Nick: