Dodany: 2011-12-29 12:53:18

 

Opieka nad zwierzętami egzotycznymiKotki, pieski i rybki przestały cieszyć i zadowalać. Tak jak chcemy posiadać najnowsze zdobycze techniki, tak samo wyróżnienie się za pomocą oryginalnego zwierzaka, również zaczyna być coraz bardziej popularne. Im dziwniejszy i rzadszy tym lepiej. W takiej sytuacji weterynarz opole ma czasem twardy orzech do zgryzienia, jeśli ktoś przychodzi do niego z pupilem, którego nazwę ledwo da się wymówić.

 

Weterynarz opole jednak i takim trudnym zadaniom sprostać musi, ze względu na charakter pracy jaką wykonuje. Klienci posiadający zwierzęta egzotyczne często sami nie zdają sobie sprawy jak wymagające a czasem niebezpieczne żyjątka mają pod swoim dachem. Węże, pająki, najróżniejsze jaszczurki, żółwie, kolorowe ptaki – wszystko to dziś możemy spotkać w domach prywatnych.

 

A weterynarz opole musi sobie z nimi poradzić jeśli zachorują. Nierzadko zdarza się, że zwierzęta pochodzą z przemytu – im rzadszy gatunek, tym i prawdopodobieństwo większe, zwłaszcza jeśli egzemplarz pochodzi z niepewnego źródła. Opieka nad takim pupilem jest o tyle trudniejsza, że o niektórych gatunkach bardzo mało wiadomo, więc łatwo popełnić tragiczny błąd..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Opieka nad zwierzętami egzotycznymi
Nick: