Dodany: 2011-06-09 13:03:08

Jak opiekować się kotemPrzygarnij kotka! Taka myśl powinna towarzyszyć każdemu wielbicielowi zwierząt. Jeśli chcemy mieć w domu kogoś kto ciągle będzie przy nas, będzie się łasił i dawał pieścić to powinniśmy pomyśleć o posiadaniu takiego właśnie stworzenia.

 

Jak twierdzi weterynarz gdańsk, to nie musimy kupować perskiego kota, wystarczy, że przygarniemy zwykłego dachowca, który będzie nam wierny. Gdy już zdecydujemy się na zwierzaka, musimy się nim dobrze opiekować. A jak dbać o kota? Przede wszystkim, zacznijmy od nadania mu imienia. Jak każde żywe stworzenie, tak i kot lubi gdy woła się do niego w określony sposób. Weterynarz gdańsk, uważa, że czysta kuweta wypełniona piaskiem to podstawa w budowaniu odpowiednich relacji między nami, a kotem.

 

Trzeba też pamiętać, że koty to czyściochy dlatego ważne jest szczotkowanie by sierść nabrała blasku. Mruczki uwielbiają wodę, gdziekolwiek by ona nie była, czy w zlewie, wazonie czy doniczce, kot zawsze będzie próbował się do niej dorwać. Koty mają instynkt łowcy dlatego trzeba pozwolić mu takim być. Prócz jego zamiłowania do wolności, pokazuje także właścicielowi jak przywiązany i uroczy potrafi być. Poza tym jak opiekować się kotem możemy dowiedzieć się podczas wizyty u kogoś takiego jak weterynarz gdańsk..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak opiekować się kotem
Nick: