Dodany: 2011-12-29 12:25:03

 

Jak dbać o sierść kotaDecydując się na opiekę nad zwierzęciem, przyjmujemy na siebie także odpowiedzialność za jego zdrowie, higienę i dobre samopoczucie. W przypadku każdego żywego stworzenia trzymanego w domu, weterynarz opole powinien przeprowadzić choć podstawowe zabiegi profilaktyczne, takie jak szczepienia czy aplikacja środków przeciw pasożytom wewnętrznym i zewnętrznym.

 

Jeśli chodzi o koty, bardzo ważnym stałym zbiegiem jest pielęgnacja futra. W zależności od rasy, będzie ona bardziej lub mniej intensywna. Jeśli mamy wątpliwości, zawsze radą służyć nam będzie nasz weterynarz opole, wskazując najważniejsze aspekty takiego działania. Zwłaszcza u kotów stale pozostających w domu, konieczne jest wspomaganie zwierzaka w jego codziennych czynnościach higienicznych.

 

Te o dość krótkim futrze radzą sobie prawie same – do obowiązków właściciela należy tylko zapewnienie dostępu do trawy lub podawanie specjalnej pasty, by w jelitach nie tworzyły się zatory z połykanych kłaczków (w skrajnych przypadkach weterynarz opole musiałby je usuwać operacyjnie). Koty z długim włosem, trzeba ponadto regularnie czesać..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak dbać o sierść kota
Nick: