Dodany: 2011-12-29 12:23:10

 

Jak zadbać o uszy, oczy i pazury kota Przygarnięcie do domu żywego stworzenia równa się wzięciu za niego odpowiedzialności w każdym zakresie. Jako jego właściciele musimy dopilnować aby miał co jeść, gdzie spać, czym i z kim się bawić oraz zadbać o jego podstawowe potrzeby higieniczne oraz profilaktyczne wizyty u specjalistów, takich jak weterynarz opole.

 

Ważnym aspektem opieki zdrowotnej kota jest odpowiednie pielęgnowanie jego oczu, uszu i pazurów. Weterynarz opole, do którego zwykle się udajemy, z pewnością podpowie jak robić t właściwie w danym przypadku. O ile bowiem oczy kota nie wymagają specjalnej troski, oprócz obserwacji – ropienie jest oznaką choroby, o tyle pazury u uszy już tak.

 

Zwłaszcza u kotów stale pozostających w domu lub mieszkaniu ścieranie narośli paznokciowych jest bardzo istotne, zaopatrzeń się więc należy w specjalne drapaki zastępujące drzewa i krzewy występujące w naturze – inaczej nasze meble będą w opłakanym stanie. Niektórzy decydują sie na przycinanie pazurów, może to zrobić weterynarz opole lub my sami, za pomocą specjalnych cążków dostępnych w sklepach zoologicznych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak zadbać o uszy, oczy i pazury kota
Nick: